Fogalmam
sincs, hogy mikor kezdődött. Fogalmam sincs, hogy mikor lesz vége. Egyáltalán
vége lesz-e bármikor is. Csak azt tudom, hogy vannak napok, amikor meg kell tennem
valamit. Nem tudom, miért. Nem mondták meg. De én megteszem. Azt mondták, hogy
ez a dolgom. Meg kell csinálnom, amit kérnek tőlem. Vagyis inkább parancsolják.
Leginkább az egyikük.
Szeretném
tudni, hogy miért vagyok itt, és hogyan kerültem egyáltalán ide. De az utolsó
emlékem csak egy fehér szövetanyag, amit az arcomba nyomnak és egy tűszúrás a
nyakamban. Úgy hétévesen. Attól a naptól fogva minden kiesett. Évtizedek,
feltehetőleg. Mert legalább húsz elmúltam, de talán még több is. Viszont
emlékszem, hogy volt valaki, akit nagyon szerettem. Valaki a gyerekkoromból.
Elválaszthatatlanok voltunk. De azt se tudom, hogy ki lehetett ő.
Viszont nem csak én nem tudom, hogy ki vagy mi vagyok valójában. Egyikünk se tudja. Hét
fiúval élem a mindennapjaimat, közülük az egyik adja az utasításokat. Kérdés
nélkül elfogadjuk, és nem ellenkezünk. Bár egyszer megtettem. Egyszer
ellenkeztem. Egy ököl landolt az arcomban és egy térd a gyomromban. Azóta nem
ellenkezem. Mégis a másik hat miért nem védett meg a hetediktől? Az egyikük
megpróbálta, de ő is a földön végezte mellettem. Csak egy hely van, ahol a
másik védelmére kelünk. Ez pedig a terep.
De
a szürke falak között magunk vagyunk. Ott nem véd meg minket semmi és senki. Ha
egymás torkának esünk, akkor csak a képességünk az, ami oltalmat nyújthat a számunkra.
A képesség, amit belénk tápláltak az évek során. A kiképzésünk. Ugyanazt kaptuk
mind, de mindig van egy valaki, aki valamiben jobb a másiknál. Noha én azóta a
nap óta inkább meghúzom magam, és csendben figyelem a társaimat.
Mégis
kik vagyunk? Nevezz minket Bandának. Mások is így hívnak minket. Az én nevem?
Hm. A leggyakrabban azt hallom, hogy Nő vagy Ribanc. Furcsa? Nekem is az. De az
egyik srác nem szokott így szólítani. Ő mindig YiEunt suttog a fülembe. De azt
is csak titokban, és csak akkor, ha ketten vagyunk. Gondolod, hogy ez lenne az
igazi nevem? Tetszik. Akkor hívj te is YiEunnek. Kíváncsi vagy? Én is az
vagyok. Szerintem ülj le ide mellém, és hallgassuk együtt ezt a történetet... talán
én is megismerem végre a múltamat, és te is választ kaphatsz a kérdéseidre.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése