Egy
Megbízás.
Hetvenkét
óra.
A
Végrehajtót minden esetben védeni kell.
Ezek
az első számú szabályok, amiket a Bandának be kell tartania. Minden célpont
csak egy megbízás. A Teljesítésre összesen hetvenkét órájuk van. A Végrehajtót
bármi áron meg kell védeni. Kint a Terepen egymás életéért felelnek. Ha az
egyikük hibázik, azzal likvidálásra ítéli a másik hét társát. Nem lehet kérdés,
nem lehet ellenkezés. Csak Parancs és Teljesítés. Máskülönben őket vonják ki végleg
a forgalomból.
* * *
Épp
csak bekúszott az első napsugár a függönyrésen át, amikor megcsörrent a telefon.
A hang csakis egyet jelenthetett: új Megbízás. A telefoncsörgés után tizenöt
másodperccel érkezik az e-mail. Egy fénykép a célpontról.
YiEun
egyik oldaláról a másikra fordult, de a szomszédos szobából átszűrődő telefon
hangja a nem létező álmot is kiverte a fejéből. Alig nyitotta ki a szemét, és
forgatta körbe a fejét a falakon belül, amikor kopogtattak az ajtaján. YiEun
sóhajtott még egy nagyot, felült az ágyon, könyökeivel megtámaszkodott a
térdein, és egy ásítással zárta le a nehézkes ébredés folyamatát. De YiEun
furcsa mód elmosolyodott a kopogtatás pillanatában.
Ugyan
túl sok oka nem volt a mosolygásra, de a lány mégis megtette. Mert az ok ezúttal épp az ajtó másik oldalán
ácsorgott. Megtörölgette a szemét, majd egy torokköszörülés után végre
megszólalt.
-
Gyere – a hangra nyílt a térelválasztó, és YiEun egyetlen örömére kedvenc
Bandatagja dugta be a fejét rajta.
-
Csináltam kávét, YiEun – suttogta a lehető leghalkabban, majd beljebb lépett a
helyiségben, és egészen az ágyig araszolt.
-
Köszönöm. Ő is ébren van már? – kérdezte, miközben elvette a porcelánt.
-
Igen, de még nem jött elő a szobájából – leült a lány mellé az ágyra, egy meggyötört
lélegzetvétel szakadt fel belőle.
-
Úgyis mindjárt betoppan, szóval, jobb lesz, ha most inkább visszamész a
szobádba.
-
Nem foglak kettesben hagyni vele, YiEun – a lányra nézett, sötétbarna
tekintete aggodalmat és féltést tükrözött.
-
Nem fog bántani.
-
Egyszer már megtette – morogta az orra alatt, bal kezét a lány jobb térdére csúsztatta,
és finoman rászorított. – Nem akarom, hogy még egyszer megüssön.
-
Az már nagyon rég volt – reagált halkan, és belekortyolt a gőzölgő koffeinbe.
-
Soha nem tudhatod, hogy mikor borul el az agya megint.
-
Addig, amíg azt csinálom, amit mond, nem fogja még egyszer megtenni.
-
És mi van, ha egyszer megint ellenkezni akarsz?
-
Megtanultam a leckét, többször nem fogok ellenszegülni – még egy kortyot
juttatott le a nyelőcsövén.
-
Akkor se kellett volna megütnie! – jelentette ki határozottan, és mélyen a lány
szemébe nézett.
-
Túlságosan aggódsz miattam – újra felfelé ívelő görbületre váltott a szája, még
egyet hörpintett a kávéból –, talán jobban is, mint a többiek.
-
Csak nagyon megkedveltek – mormolta kissé pirosló arccal.
-
Én is nagyon kedvellek téged – megfogta jobb térdén pihenő kézfejét, és
megszorította.
YiEun
is a Védelmezője szemébe nézett. A tekintetük elmélyült. A korábbi féltés még
mindig ott táncolt a fiú mélybarna lélektükreiben, mégis képesek voltak
egymásra mosolyogni. Kis ideig még a
másik mélységeibe merültek, végül az ajtórés alatt átszűrődő hangok a távozásra
kényszerítették a fiút. Megszorította YiEun térdét, a lány gyorsan megitta a
maradék koffeint, majd visszaadta a porcelánt. Elvette a kezét YiEun lábáról,
és az ajtóhoz ment.
-
Mark? – a fiú a neve hallatán az ajtóból visszafordult, kérdőn nézett YiEunre. –
Köszönöm.
Egyetlen
megértő mosolyt intézett a lány felé, és azzal el is hagyta a szobát. YiEun még
egy nagy levegőt vett, beletúrt hosszú és világosbarna tincseibe, kicsit
összerázta a hajzuhatagot, végül erőt vett magán, és kimászott az ágyból.
Magára kapta a farmerját és egy fekete pólót, aztán ő is átballagott a
nappaliba.
Szótlanul
és lehajtott fejjel elsétált a kanapéig, és a karfára támaszkodott. Hat fiú a
kanapéra és annak környékére telepedett, a hetedik pedig megállt a társaival
szemben. Laza mozdulattal levágódott a heverővel szembeni dohányzó asztalra,
és végigvezette szigorú tekintetét a Banda tagjain. Utolsóként YiEunon állt meg
a pillantása. A lány érezte a vizslató szempárt, ökölbe szorította az ujjait,
és felemelte a fejét. Egymásra néztek.
-
Igen? – szólalt meg kisvártatva YiEun.
-
Majd megbeszéljük – válaszolt monoton hangon.
-
Értem.
-
JR és YoungJae! – fordult társaihoz, mire azok ösztönösen kapták fel a fejüket,
és néztek a Vezetőjükre. – Tudni akarom azt is a célpontról, hogy mikor evett
utoljára kaviárt, és azt kihányta-e bármikor is! Mindent derítsetek ki róla,
ami a kiiktatásához kell!
-
Meglesz! – felelték egybehangzóan.
-
Mark és Jackson! – szólt a másik kettőhöz, ők is a Vezetőre emelték a
tekinteteiket. – Riasztók és zárak! – bólintottak egyszerre. – Egy terepjárót,
amit ott hagytok, és egy menekülésre alkalmas járgányt szereztek! Lehetőleg
minél gyorsabbat.
-
Igen! – érkezett tőlük is összhangban a válasz.
-
BamBam?! – fordult a hatodik társához, mire a nevezett letette az eddig ujjai között
szorongatott maroklövetűt, és a Vezetőre pillantott. – Most te választhatsz társat
magadnak.
-
Én maradok a barátomnál. Még nem hagyott cserben – reagált halvány mosollyal
ajkain.
-
Haladhatnál a korral – bökte vállon őt a mellette ülő Bandatag.
-
Nem haladok, YuGyeom! Megbízom a sniperemben, le nem cserélném holmi modern
sz@rra!
-
Fel ne kapd már a vizet. Csak gondoltam, most kipróbálhatnál valami újat is –
ismét vállon veregette őt YuGyeom.
-
Nem akarok kipróbálni semmit! Megszoktuk egymást, és az legalább azt csinálja,
amit én akarok!
-
ELÉG! – parancsolt rájuk a Bandavezér, mire szabályosan haptákba vágták magukat
a veszekedők, de még a többi tag is összehúzta magát a parancsszóra. – Ha megvannak
a szükséges infók és cuccok, akkor terepre!
-
Igen! – egyszerre álltak fel, majd hajoltak is meg a parancs előtt.
Elsőként
BamBam távozott a helyiségből, és ment a saját szobájába, majd JR és YoungJae
hagyta el a házat, hogy begyűjtsék a Célpontról a kellő mennyiségű információt.
Utánuk nem sokkal később távozott Mark is Jackson társaságában, akik szintén
terepszemlét tartottak. De ők a Megfigyelőkkel ellentétben az alkalmas járművek
után kutattak. YuGyeom szusszantott még egy utolsót, felvette a BamBam által
ott hagyott lőfegyvert, és az ablak alatt álló asztalhoz sétált.
Kivette
a tárat a pisztolyból, kiürítette, majd az asztal feletti polcon lévő dobozba
tette a többi lőszer mellé az eltávolított töltényeket, aztán biztonságosan
lezárta a tartót, és visszatette azt a polcra. Az asztal melletti szekrényből elővette
a tisztító folyadékot, a tisztítókefét, majd némi rongyot is maga mellé készített.
Kényelembe helyezkedett a székben, a fejére tette a fejhallgatóját, és minden
további nélkül nekilátott a maroklövetű megtisztításához.
YiEun
mozdulatlanul ült továbbra is a kanapé karfáján, és igyekezett felfogni a
korábban hallottakat. Hiába csinálta évek óta, képtelen volt megbarátkozni
bizonyos gondolatokkal. Ugyan leszokott a kérdezősködésről, de a fejében
megannyi gondolat cikázott, melyekre szeretett volna választ kapni.
Egy
ideig csak maga elé bámult, aztán YuGyeomra nézett, aki szinte megszállottakhoz
hasonlóan takarította a szennyeződésektől a lőfegyvert. Ilyenkor esélytelen
lett volna bármit is szólni a legfiatalabb fiúhoz. Belemerült az általa annyira
élvezett munkába. YiEun akaratlanul mosolyodott el, valahányszor a Társára
nézett.
De
amikor egy sötét anyag került a szeme elé, ami egy derékszíjba volt belegyűrve,
azonnal lefagyott a mosoly az arcáról, és csak egy nagyot tudott nyelni.
Pislogott még néhányat az övre meredve, majd feljebb vezette a tekintetét.
Egészen a matéria nyakáig, majd tovább vándorolt, mígnem egy tekintélyparancsoló
szempárba nem ütközött a rémült pillantása. Szóra nyitotta volna a száját, de a
Vezető ebben megakadályozta. A fejével a lány ajtaja felé biccentett.
YiEun
határozatlanul bólintott egyet, megértvén az utasítást, és követte is a
Bandavezért a szomszédos helyiségbe. Remegve pakolta a lábait egymás után, a
teste összerezzent, amikor a háta mögött hirtelen bevágódott az ajtó.
-
Ülj le!
-
Igen! – bólintott, és az ágyához araszolt, de nem mert helyet foglalni a fekhelyen.
-
Akarsz valamit kérdezni? – a barátságossá vált hang meglepte a lányt, arcára láthatóan ült ki döbbenetének minden jele. – Most kérdezhetsz. Azért vagyunk
itt.
-
Öhm – nyelt egyet, reszketve leült az ágyára, ökölbe szorított kezeit az ölébe
tette.
-
Leülhetek melléd? – YiEun mély döbbenetében csak biccenteni volt képes. – Na,
ne legyél már ilyen megszeppent! Ez nem jellemző rád.
-
Cs-csak nem. Csak nem értelek, JB. – felelt a térdeit fürkészve.
-
Sajnálom.
-
Mit? – felkapta a fejét, és JaeBumra nézett. – Mit sajnálsz?
-
Tudod jól.
-
Nem érdekes.
-
Nem tudom, hogy miért tettem, mert nincs rá mentségem. Egyszerűen elborult az
agyam, és csak egy koloncot láttam akkor benned, amit a nyakamba varrtak.
-
Nekem se volt jó érzés, hogy zsákot húznak a fejemre, összekötözik a végtagjaimat, csomagtartóba raknak,
aztán meg belöknek valahová, és hirtelen hét hapsi között találom magam. És még
arra sincs esélyem, hogy kérdezzek bármit is, mert valakinek abban a
másodpercben megismerem az öklét, majd egy pillanattal később a gyomorszájamba
is beletapos ugyanaz az illető.
-
Ebbe még bele se gondoltam.
-
Pedig így volt – YiEun nagyot sóhajtott. – Elrángattak a kiképzés közepéről,
aztán három órával később meg itt találtam magam. Ahogy a padlón görnyedek
másodmagammal.
-
Nekem annyit mondtak, hogy kapunk egy Végrehajtót. De azt nem árulták el, hogy
épp egy nő lesz az.
-
Miért nem kérdeztél? – YiEun észrevétlenül elmosolyodott, ami hamar viszonzásra
lelt.
-
Nekem se lehetett kérdeznem. Hoztak, itt hagytak, és tovább álltak.
-
Kérdezhetek? – YiEun a Vezetőre nézett, ujjai ellazultak az ölében.
-
Azt mondtam, hogy azért vagyunk most itt. Kérdezz!
-
Miért nem szálltatok még ki?
-
Te is tudod jól. Nem lehet. Csak egy módon hagyhatjuk abba ezt az egészet.
-
Helyes egyáltalán, amit csinálunk?
-
Nem tudom. Nem gondolkodom már ezen egy ideje.
-
Miért nem?
-
Mert túl sokan vannak, akik már így is kísértenek az álmaimban.
YiEun
szemében összegyűltek a könnyei. Mindig is tartotta magát, és soha nem hullatta
a könnyeit a többi társa előtt, de amikor a biztonságosnak érzett falain belül találta
magát, nem bírt uralkodni az érzelmein. Ezúttal se volt másként. Hiába nem volt
egymaga, mégse tudta visszatartani a sós cseppeket. Lenyelte őket, de a
homályosság megmaradt lélektükreiben.
Kissé
reszketve emelte fel bal kezét, majd csúsztatta át JB jobb kezére. Az ujjaira
szorított. Meglepetésére a gyengéd szorítás is viszonzásra lelt, csakúgy, mint
a korábbi halvány mosoly. Hosszú percek teltek el a némaságban, végül a lány
visszahúzta az ölébe a kezét, és összekulcsolta az ujjait.
-
Igaz, hogy elhagytad a pisztolyodat? – kérdezte JaeBum, és oldalra döntötte fejét.
-
Nem teljesen.
-
Hanem? Részlegesen hagytad el?
-
Nem én hagytam el. A kocsiban maradt az utolsó Megbízás teljesítésekor. Az
pedig a folyó egy eldugottabb szakaszán végezte.
-
Akkor kellene egy másik, nemde? – féloldalas mosolyra húzta a száját.
-
Nem ártana. De most, ha lehet, akkor ne Röhm legyen – mormolta.
-
Nofene?! Nem tetszik? YuGyeom szerint megbízható stukker ez az RG9-es.
-
Az lehet, de nekem akkor sem tetszik – motyogta.
-
Akkor mit szólsz ehhez?
A
háta mögé nyúlt jobb kezével, és előhúzta a nadrág derékrészébe rejtett
maroklövetűt. YiEun tekintete felragyogott, ahogy JB tenyerére pillantott.
Tátott szájjal bámulta a parányi fegyvert, szóhoz se jutott döbbenetében.
- Látom,
BamBam jobban eltalálta az ízlésedet ezzel a Pocket Nine-al - YiEun egy aprót
biccentett, végül elvette a kezéből, és hosszú percekig csodálta újdonsült
játékszerét.
JaeBum szokásával ellentétben nem távozott azonnal a lány szobájából. Csendben üldögélt mellette néhány percig, majd mikor meghallotta az első ajtócsapódást, csak akkor kelt fel a lány mellől. Jobb kezét felemelte, és lassan végigsimított a lány fején, majd maga mellé engedte a karját, és magára hagyta YiEunt. Tele újabb kérdésekkel a fejében.
![]() |
| Sniper |
![]() |
| Röhm RG9 |
![]() |
| Detonics Pocket 9 |



Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése