YiEun
csak bámulta az ajtót, ahogy becsukódik a Bandavezér háta mögött. Semmit nem
értvén meresztette a szemét, és igyekezett felfogni a korábban történteket.
Fogalma sem volt arról, hogy JaeBum miért ült le vele egyáltalán beszélgetni; ahogy
azt sem értette, miért kapott éppen tőle egy újabb játékszert. Ha valaki
elhagyta a fegyverét valamilyen okból kifolyólag, annak kellett gondoskodnia az
új beszerzéséről is. De ez YiEun esetében ezúttal elmaradt. Persze eddig nem is
történt vele hasonló dolog, most mégis furcsállta ezt a fajta figyelmességet a
fiútól.
De
a lányt leginkább JaeBum érintése foglalkoztatta. A többi kérdés parányinak
számított ezzel a viselkedéssel szemben. Mert még valahogy csak-csak
megmagyarázta azt, hogy kapott egy új pisztolyt. Hiszen a Megbízást végre
kellett hajtania, ami lőfegyver nélkül néha elég nehezen ment. Azt is úgy,
ahogy felfogta, hogy miért beszélgetett vele. Egyszer már BamBammel is leült
megbeszélni egy-két dolgot, így most neki kedvezett a Vezér. De az érintésre sehogy
se találta az okot és a magyarázatot.
A
Bandavezér nem volt híres soha sem a testi kontaktusról. Maximum a többi fiúval
fogott kezet, de itt meg is állt a közeledés. Most mégis megsimogatta YiEun
haját, gyengéden és törődéssel telve. Ahogyan egy valaki szokta őt érinteni. De
tőle ezt megszokta, és jól is esett a lánynak. Mert volt valaki, aki nem csak Bandatársat
látott benne, hanem barátot is.
YiEunt
egy határozott kopogtatás térítette észhez, majd egy szívdobbanással később
nyílt is a térelválasztó. Mark sietett hozzá kissé rémült tekintettel. Egyetlen
mozdulattal kihúzta YiEun ujjai közül a fegyvert, letette az ágy szélére, majd a
lány kezeire szorított, és leguggolt elé.
-
Nem bántott? Mit akart tőled? Miért volt itt? Ugye nem csinált semmit veled?
Nem ért hozzád? YiEun?! Válaszolj! Miért volt itt nálad?! Mit akart?
-
Most melyik kérdésedre válaszoljak?
-
Hah? Mi van? – értetlenkedett a fiú a kérdészápor után.
-
Azt sem tudom, hogy mire válaszoljak, mert annyi kérdést tettél fel egyszerre!
-
Egyre válaszolj!
-
Mire?
-
Mit akart tőled?
-
Beszélgettünk.
-
Hogymit? Mit csináltatok? – Mark pupillája kidülledt döbbenetében, hirtelen úgy
érezte, hogy valaki a tarkójára csapott, és egy álomba került.
-
Jól hallottad! Beszélgettünk – jelentette ki határozottan YiEun.
-
Miről?
-
Kérdezhettem.
-
Hah? Mit?
-
Amit szerettem volna tudni.
-
De hogy’ érted, hogy kérdezhettél. Ezt nem értem.
-
Behívott a szobába, és közölte, hogy kérdezzek. Azért vagyunk itt, hogy
kérdezzek. Így fogalmazott.
-
Mit kérdeztél?
-
Először semmit. Csak nem értettem a viselkedését, aztán meg hirtelen benyögött
egy bocsánatkérést.
-
Mit nyögött be? – elengedte a lány kezeit, és felegyenesedett.
-
Bocsánatot kért.
-
Ezt megszállta az ördög. Mégis miért kért?
-
Azért, amiért bántott – felelt lehajtott fejjel. – Hogy akkor egyszer megütött
és belém rúgott.
-
Kicsit megkésett a dologgal, nem gondolod?
-
Nem is ez a dolog piszkál igazán.
-
Hanem? – Mark újfent leguggolt YiEun elé, összekulcsolta az ujjaikat. – Mi jár a
fejedben, YiEun? Mi az, ami piszkál?
-
Utána adott nekem új pisztolyt, mivel elhagytam a másikat.
-
Nem elhagytad, hanem az a barom hagyta a kocsiban, amikor szórakozott a női
stukkereddel. Mert neki éppen akkor kellett imitálnia téged, és vinnyogott
hozzá is egy sort, amikor az autót tüntettük
el a zsaruk elől. Elmebeteg – Mark ajkaira
apró mosoly ült, ahogy felidézte az ominózus napot.
-
A te pasid, de egyébként meg a lényegen nem változtat.
-
Nemapasim! – morogta válaszul, a tekintete találkozott YiEun pillantásával.
YiEunből
egy hangos és kissé kétségbe esett sóhaj szakadt fel. Mélyen Mark szemébe
nézett, és tovább morfondírozott, hogy egyáltalán beszámoljon-e a fiúnak a továbbiakról.
Ezúttal is hozzá ért JaeBum, de nem úgy, ahogy azt a fiú gondolta. Kisvártatva Mark
a lány ujjaira szorított, aki végül egy mélyebb levegővétel után megszólalt.
-
Mielőtt kiment volna a szobából, megsimogatott – mormolta az orra alatt.
-
Miii? – csattant fel, mikor feldolgozta az információkat.
-
Muszáj mindig visszakérdezned? – morgott YiEun. – Mindjárt leveszik a fejedet,
amiért itt vagy, te meg még itt húzod az időt is a kérdezgetéseiddel!
-
De mi az, hogy megsimogatott? Hogy? Hol? De főleg miért?
-
Szerinted, ha tudnám, hogy miért tette, akkor úgy ülnék itt, mint egy rakás
szerencsétlenség?!
-
Csinált még mást is a simogatáson kívül? – oldalra döntötte a fejét, és
összekulcsolta a karjait a mellkasa előtt.
-
Jacksonra is így szoktál nézni, ha megbámul egy csajt terepszemle közben? –
kérdezte mosolyogva.
-
Hülye vagy te, nem szerencsétlen! – nevetve vágott vissza. – De most komolyan!
-
Komolyan kérdeztem. Így szoktál rá is nézni, amikor féltékeny vagy?
-
Hagyd ezt abba! – leengedte a karjait, és visszalépett YiEunhöz. – Hol
simogatott meg?
-
A fejemen. Miért?
-
Tényleg érdekes.
-
Az is érdekes, hogy még bent maradt velem, miután odaadta a pisztolyt.
-
Erről még később beszélünk...
Mark
fordult egyet, és már kint is volt YiEun szobájából. A lány az ágy végén fekvő
maroklövetűre pillantott. Újabb sóhajt eresztett meg, aztán ismét ujjai közé
fogta legújabb barátját. Kicsit megforgatta, méregette, aztán megszorította, és
célra tartotta. A szemközti asztalon álló fekete színű kislámpának szegezte a
pisztolycsövet.
Magabiztos
mozdulattal meghúzta a ravaszt. Töltetlen fegyver lévén, természetesen nem sült
el, viszont YiEun szája mosolyra húzódott a halk kattanás pillanatában. Újabb
mély lélegzetvétel távozott ajkai között, felkelt az ágyáról, és az asztalhoz
lépdelt. Kis ideig még forgatta a kezei között a lőfegyvert, majd kivette a
tárat a helyéről. Meglepetésére egy töltény méretűre hajtogatott papírdarab
volt beletuszkolva.
YiEun
összeráncolta a homlokát, félretette az üres tárat és a fegyvert, aztán
széthajtogatta az egyébként is kicsiny papírfecnit. Csak pislogni volt képes a
lapra írt szöveget látva. Hirtelen azt hitte, hogy hallucinál, de a beszűrődő
hangokból rá kellett jönnie, hogy ébren van, és nem a képzelete játszadozik
vele. Gyorsan összehajtotta a fecnit, és a szobában található egyetlen könyvbe
rejtette. Megtöltötte a tárat kilenc mm-es töltényekkel, visszacsúsztatta a teli tárat, majd a párnája alá rejtette a
pisztolyt.
Sietve
elzavarta az összes gondolatát, aztán ő is csatlakozott a Banda többi tagjához.
Furcsa és nem megszokott jelenetbe botlott, ahogy kilépett a helyiségből.
Jackson és Mark a kanapén veszekedett az egyetlen távirányítóért; BamBam az
ajtófélfáját támasztotta, és YuGyeomot figyelte, aki még mindig átszellemült
mozdulatokkal tisztogatta ugyanazt a fegyvert. A megfigyelők közül az egyik –
személy szerint JinYoung – a konyhában sertepertélt, és valamiféle ennivaló után
kotorászott; YoungJae meg az étkező asztalnál üldögélt, és várta, hogy a
szájába repüljön a sült galamb. JaeBum mit se foglalkozva a Banda többi tagjával,
az ablakon át bámulta a külvilágot, és figyelte az utcán sétáló embereket.
YiEun
néhány pillanatig elmerült a Bandavezér mélázó alakjában, hirtelen felrémlett
benne az üzenet, amit vélhetőleg JaeBum hagyott neki, végül csak egy halk sóhajtás
volt, amivel reagálni tudott a fejében lévő káoszra. Kezdte úgy érezni, hogy az
egyébként sem egyszerű élete lassanként felborulni látszik, és még nagyobb
zűrzavar lesz úrrá az elméjében.
Elengedte
az idáig szorongatott kilincset, a konyhába ment. Megszánta az éhes szemeket
meresztő Megfigyelőt, aki csak az üres poharat tologatta egyik kezéből a
másikba, és vele együtt JinYoungot sem akarta tovább kínozni, aki egyre
kétségbeesettebben keresett normális étel után.
Megállt
a fiú mögött, és a vállaira szorított. JinYoung abban a pillanatban dermedt szoborrá,
ahogy megérezte YiEun puha és meleg tenyereit a testéhez érni. Értetlenül
fordult a lány felé, aki halvány mosollyal az ajkain nézett rá.
-
Te? – bökte ki majd félperces tanakodás után.
-
Éhes vagy, nem?
-
Tudnék enni. Miért?
-
Akkor csinálok valami ehetőt.
Erre
a kijelentésre mindenki abbahagyta, amivel épp foglalatoskodott. Még YuGyeom is
letette a tisztára súrolt maroklövetűt, levette a fejéről a fülhallgatóját, és teljes figyelmet szentelt a lánynak.
A Bandavezér elfordította a tekintetét a külvilágról, és most YiEunt nézte
átható pillantással. Egyedül a távirányítóért ment még egy kisebb harc. Persze
csak látszólag; utoljára Mark rántotta ki Jackson kezéből az eszközt. Végül ők
is YiEunt bámulták vizslató szemekkel.
-
Most mit néztek ennyire? – csípőre tette a kezeit, és végignézett a hét fiún.
-
Te komolyan főzni akarsz? – tette fel az első kérdést YuGyeom.
-
Ketten mindjárt éhen halnak, és gondolom, azért ti is magatokba tudnátok tömni
pár falatot. Jól gondolom? – elmosolyodott, és közben leengedte a karjait a
teste mellé.
-
De nincs itthon csak tészta meg zöldség – morogta az orra alatt JinYoung.
-
Az épp elég egy könnyű ebédhez.
-
Semmi hús nincs a hűtőben? – BamBam indult meg a hűtőszekrényhez, és nyitotta
is ki az ajtaját egy határozott lendülettel, majd félig eltűnt benne. – A rohadt
életbe, Gyeomie! Megint felzabáltál mindent?! – morogta még mindig a hűtőben
lógva.
-
Na, szakadjál le rólam! A közelébe nem mentem ma még a konyhának!
-
Akkor hová lett a kaja, ha nem te fosztottad ki a fagyasztót?!
-
BamBam, szállj ki a hűtőből! YuGyeom, te csillapodj le! Mark, kérem a kisbusz
kulcsát!
-
Minek az neked?
-
Csak add ide, azt mondtam!
-
Ott van felakasztva – biccentett az ajtó melletti barna kulcsos-szekrényre.
- Te velem jössz! – közölte magabiztosan a lány szemébe nézve, és elindult az ajtóhoz.
YiEun
ijedten nézett Markra, majd a Bandavezérre siklott át a tekintete. JaeBum levette a
fekete bőrkabátját a fogasról, laza mozdulattal magára varázsolta, majd kivette
a slusszkulcsot a fali szekrényből. Ismét a lányra nézett.
-
Felőlem jöhetsz egy pólóban is, de lehet, hideged lesz benne – a kilincsre
fogott a kérdés végén.
-
D-de én. Miért én?
-
Mert te fogsz főzni.
-
Öhm.
-
Menjünk!
Ezzel
lenyomta a kilincset, és kinyitotta az ajtót. YiEun nagyot nyelt, lopva nézett
Markra, aki a következő pillanatban felpattant Jackson mellől, és a lányhoz
sietett. A csuklójára fogott, mélybarna szempárja haragosan csillant meg a délutáni
napfényben.
-
YiEun itt marad! - közölte ellenkezést nem tűrően.
-
Mark?
-
Nem megy veled sehova!
-
Azt majd én eldöntöm, hogy mikor és hova megy! – ellépett az ajtótól, és
közelebb sétált YiEunhöz.
-
Ne akarj provokálni! – elvette a kezét YiEun csuklójáról, és maga mögé
utasította a kissé reszkető lányt.
-
Egy kicsit elveted a sulykot, nem gondolod? – Mark felé tett még egy lépést, a
két fiú között szikrázott a levegő, vágni lehetett a feszültséget kettejük
között.
-
Rajta! Húzz be egyet! Máshoz úgysem értesz! De többé nem hagyom, hogy a lányhoz
érj, megértetted?!
-
Mark – motyogta rémült hangon YiEun, tenyereit a fiú lapockáira tette, és
megkapaszkodott a vékony anyagban.
-
Te csak maradj a hátam mögött. Előbb túl kell jutnia rajtam, az pedig nem lesz
könnyű.
-
Azt hiszed, hogy ettől most megijedtem.
-
Nem hiszek semmit, de YiEun itthon marad.
A
Bandavezér oldalazott egy lépést, hogy közelebb kerüljön a lányhoz, mire a
legidősebb fiú megragadta JaeBum pólóját a mellkasánál fogva, és visszarántotta maga elé. Az orruk hegye összeért, JaeBum jobb keze pedig ökölbe szorult a következő másodpercben...
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése